YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAMULAŞ’A VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samulaş personelleri ile vedalaştı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla belediye başkanlığı görevinden ayrıldığını ve milletvekilliği aday adayı olduğunu açıklamıştı. Ardından Samulaş personelleri ile bir araya gelen Yılmaz, Samulaş çalışanlarımızdan helallik alırken, 19 yıldır yaptığı hizmetler ve Samulaş Ekibi ile yürüttüğü aklında yer eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

BU ŞEHRİN İNSANINI KALBİMİN İÇİNE KOYUYORUM

Samsun’un kent nüfusunun 1 milyonun altında olmasına rağmen yapmış olduğu girişimlerle dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile şehre raylı sistemi kazandırdıklarını belirten Yılmaz, şunları kaydetti: “Tramvay ulaşımı modern şehirler için olmazsa olmazdır. 8 yıl önce başladığımız  ve Türkiye’deki sayılı illerde bulunan tramvay ulaşım hattını  Samsun’un batı ve doğusu arasında ilmek ilmek işledik yine 70 adet otobüs ile filomuzu 110 araca çıkardık ve Samsun’un bir çok noktasına modern ve akıcı bir çözüm üreterek Ring ve Ekspres hatlarını hizmete aldık. Raylı sistem dışında birçok hizmeti de hayata geçirdik. 19 senedir benim gecem gündüzüm yok. Bu şehirle yatıyorum, bu şehirle kalkıyorum, bu şehrin insanını kalbimin içine koyuyorum. Şehrimin insanlarının dertleriyle dertleniyorum, sevinciyle seviniyorum, kederiyle kederleniyorum. Bundan sonra da tüm enerjimi Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesi için harcayacağım. Büyükşehir Belediyemiz adına ulaşım hizmetlerimizi halkımıza titizlikle ileten başta Yönetim Kurulu Üyemiz Kadir Gürkan ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Başkan Yılmaz, kontrol merkezine geçerek telsizden tüm Samulaş çalışanlarına ulaştı ve helallik istedi. Karşılıklı vedalaşmada duygu dolu anlar yaşandı.


 

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir