SAMULAŞ’ta öncelik KALİTE!

Samsun’da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, tüm çalışanlarına yönelik eğitim çalışmalarına mayıs ayında da devam etti. SAMULAŞ çalışanları, teknik bilgilerden temel arızalara müdahaleye kadar bir çok konuda eğitimden geçirildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş. (SAMULAŞ), çalışanlarına yönelik başlattığı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Otobüs şoförleri, tramvay bakım, trafik kontrol gibi birimlerde görev yapan SAMULAŞ çalışanları, teknik bilgilerden temel arızalara müdahaleye kadar bir çok konuda eğitimden geçirildi.

TEKNİK KONTROL, TRAMVAY BAKIM, ARIZA MÜDAHALE
SAMULAŞ’a ait otobüslerde görev yapan şoförler ile Operasyon Trafik Kontrol Merkezi, HRS Araç Bakımı, Elektrik ve Katener Bakımı gibi birimlerde görev yapan çalışanlar katıldığı, 2 Mayıs’ta başlayıp 31 Mayıs’ta sona eren ve SAMULAŞ Depo Sahası ile SAMULAŞ Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerde çalışanlara, ‘BMC-OTOKAR Teknik Bilgileri ve Kontrolleri’, ‘Ücretsiz Samkartlar Hakkında Bilgilendirme’, ‘CNR ve PANORAMA Tramvay Tanıtım ve Genel Özellikleri’, ”CNR ve PANORAMA Tramvay Temel Arızalara Müdahale’, ‘CNR ve PANORAMA Tramvay Sürüşü’, ‘Tramvaylar 2 Yıllık Bakımı’ konu başlıkları altında sunumlar gerçekleştirildi.

TAMGACI: EĞİTİM PROGRAMLARI SON DERECE ÖNEMLİ
Kurum olarak ‘Hizmette Kalite’ esasına göre hareket ettiklerini belirten SAMULAŞ Genel Müdürü, “Kurulduğu günden bu yana Samsunlulara ulaşım hizmeti sunan SAMULAŞ, hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyeti artırma konusundaki çalışmalarını da ara vermeden sürdürüyor. Bu bağlamda eğitim prorgramlarımızı son derece önemsiyoruz” dedi.

SAMSUNLULARA KALİTELİ, KONFORLU ULAŞIM İMKANI
SAMULAŞ’ın ‘Kalite Yolculuğu’nun süreceğini ifade eden Genel Müdür, “Güvenlik birimlerinden otobüs ve tramvay sürücülerine, teknisyenimizden mühendisime tüm SAMULAŞ çalışanlarının tek bir amacı vardır, o da, Samsunlulara rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmet sunmak. Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir