Samulaş’ta Baba Destek Programı Tamamlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ personellerine yönelik “Baba Destek Programı” eğitimi tamamlandı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı-AÇEV tarafından SAMULAŞ’ta düzenlenen Baba Destek Programı eğitimine on altı kişi katıldı. Şubat ayında başlayan Baba Destek eğitimi her Çarşamba akşamı Samulaş eğitim salonunda yapılıyordu. On iki hafta süren Baba destek Eğitimi, AÇEV Gönüllü Eğitmeni Adem Ekim tarafından verildi. Baba Destek Programı sertifika etkinliğine Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ İdari Yetkilileri, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan Begüm Özel, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Saha Danışmanı Timur Toker ve İlk İş Babalık Platformu temsilcileri katıldı.

Baba Destek Programını, anne ve babaların çocuklarını yetiştirme biçimleri, çocukların zekâsının fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimindeki etkilerini kapsıyor. Programın ana amacı ise babaların çocuklarının bakımında sorumluluk üstlenmeleri, çocukları ile demokratik bir ilişki kurarak, onların gelişimlerini etkin bir şekilde desteklemeleri için bilgilendirilmeleri amaçlanıyor.

ÇOCUKLAR BABALARI İÇİN ŞARKI SÖYLEDİ

Eğitimi tamamlayan SAMULAŞ çalışanı babalar düzenlenen etkinlik ile Baba Destek Programı katılım sertifikalarını çocuklarının ellerinden aldılar. Ayrıca katılım belgelerini alan babalar için çocukları birlikte şarkı ve şiir okudular.

BİLGE, DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLARI DAHA İYİ ANLADIK

SAMULAŞ’ ta vatman olarak görev yapan Yücel Bilge düzenlenen belge töreninde katılımcı tüm babalar adına konuşma yaptı. Bilge konuşmasında, “Baba Destek Programı eğitimlerimiz 12 hafta sürdü. Daha eğitimin ilk haftasında ne kadar güzel bir eğitim olduğu kanısına vardım. 4 yaşında bir kızım var ve baba olarak nasıl davranmam gerektiğinde tüm arkadaşlarım gibi bende zorluklar yaşıyorum. Baba Destek Programında edindiğim bilgiler sayesinde çocuğumla artık daha verimli ve eğlenceli zaman geçiriyorum” dedi.

SİNECEK, EŞİMDEKİ DEĞİŞİMİ FARK ETTİM

SAMULAŞ Trafik Kontrol Merkezinde Tramvay Vardiya Sorumlusu olarak görev yapan Hakan Sinecek’ in eşi Nuray Sinecek’ te etkinlikte konuşma yaptı. Eşim Baba Destek Programı’ na katıldı. Eşim ile kızımın iletişimi iyiydi fakat eğitimde haftalar ilerledikçe ikisi arasındaki iletişim dahada güçlendi. Eşim artık evde kızımızla daha verimli ve güzel zaman geçiriyor. Samulaş’ ta düzenlenen bu eğitimde katkısı olan herkese kendi adıma teşekkür ederken, katılım sağlayan diğer babalarıda tebrik ediyorum.” dedi.

TİMUR TOKER AÇEV ADINA BABALARA TEŞEKKÜR ETTİ

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Saha Danışmanı Timur Toker etkinlikte yaptığı konuşmasında, “AÇEV olarak Baba Destek Programındaki amacımız aile içindeki demokratik davranışların gelişmesiyle birlikte, babaların çocuklarıyla daha çok vakit geçirerek, sağlıklı bir iletişim kurabilmesine, onların ihtiyaçları konusunda bilgilenip, şiddet içeren davranışlarını değiştirmesine aracılık etmeyi hedefliyoruz. 3-6 ve 7-11 yaş dönemi çocukları olan babaların on iki hafta boyunca eğitim almasına imkân tanıyan programız ile bugüne kadar 60.000’den fazla babaya ulaştık. SAMULAŞ gibi bir kurumda’ da bu eğitimi tamamladık. Eğitime katılan tüm babalara AÇEV adına teşekkür ediyorum.” dedi.

TELCİ’DEN SAMULAŞ ADINA TEŞEKKÜR

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci, “2018’in başında Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Anne Çocuk Vakfı arasında yapılan iş birliği çalışması hakkında kurumumuza bilgilendirme yapıldı. Buradan yola çıkarak bizde personellerimize konu ile ilgili bilgilendirme yapmıştık. Baba Destek Programı eğitimi için personelimizden başvuru aldık ve 16 arkadaşımız bu eğitime katıldı. Gördüğümüz kadarıyla da eğitime katılan arkadaşlarımız ve eşleri sonuçtan oldukça memnun. Bu programın kurumumuzda yapılmasında katkıları bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Samsun Saha Sorumlularına ve Gönüllü Eğitmenlerine, Arkadaşlarımızın kurumda eğitim almaları için olanak sağlayan SAMULAŞ Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum.” dedi.

Baba Destek Programı eğitimi tamamlayan babalar katılım sertifikalarını çocuklarının ellerinden aldılar.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir