SAMULAŞ araçları ile temiz ve hijyenik yolculuk

SAMULAŞ, bünyesinde bulunan 29 hafif raylı sistem aracı ve 91 otobüs ile Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediyesi adına kentiçi toplu taşım hizmeti veriyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ’a bağlı otobüsler ve tramvaylar vatandaşların gönül rahatlığı ile yolculuk yapmalarını sağlamak için her gün düzenli olarak temizleniyor ve belirli periyotlarla ozon gazı ile araçların dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor.

Hergün titizlikle temizleniyor

SAMULAŞ, Toplu taşımacılıkta maksimum yolcu memnuniyetini hedefleyen ve bu ilkelere dayalı yenilikçi yönetim anlayışı ile ileri teknoloji çözümlerini kullanarak, güvenli, konforlu ve kaliteli hizmet sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Samsunluların sıklıkla kullandığı Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ’a ait tramvay ve otobüslerin temizliğine de üst seviyede önem gösteriliyor. Sabah 06.15 itibariyle başlanan toplu taşımacılık hizmetleri için otobüs ve tramvaylar hergün titizlikle temizlendikten sonra sefere hazır hale getiriliyor.

TELCİ, İç ve dış bölümler temizlenerek sürekli hijyen sağlanıyor

Samsun Büyükşehir Belediye SAMULAŞ Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci basın mensuplarına yaptığı açıklamada “SAMULAŞ olarak günün 19 saatini Samsunlulara toplu taşımacılık hizmeti vererek geçiriyoruz. Tramvay ve Otobüs seferlerimiz sabahları 06.15 itibariyle başlıyor. 23.45’te son seferler yapıldıktan sonra otobüs ve tramvaylarımızın park alanlarına çekilmesi gece saat 1’i buluyor. Toplu taşımacılık hizmeti haricinde ise tramvay ve otobüslerimizin bakım ve temizlik işlemleri yapılıyor. Araç temizliği, iç ve dış temizlik olmak üzere iki aşamada yapılıyor. Dış temizlik, operatörler tarafından otomatik araç temizlik makineleriyle gerçekleştiriliyor. İç temizlikte ise camlar siliniyor, yerler paspaslanıyor, tutamaçlar da dahil olmak üzere tüm yüzeyler detaylı bir şekilde temizleniyor. Ayrıca sadece araçlarımız değil, istasyonlarımızda aynı özen ve hassasiyetle temizleniyor.” dedi.

Operasyon Müdürü Germi “Temizlikte özellikle yolcuları rahatsız etmemesi açısından kimyasal bileşeni kokusuz olan temizlik ürünleri kullanılıyor. Mikroplardan arındırmak için anti-dezenfektan temizlik ürünlerinin yanı sıra yaklaşık iki yıl önce ülkemizde ilk kez SAMULAŞ tarafından uygulanmaya başlanan ve yapılan ölçümlerde dezenfeksiyon sonrası araç içinde bakteri miktarında yüzde 90’ı aşan oranlarda azalma sağlayan ozon gazı ile dezenfeksiyon yapılıyor.“ dedi.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir